Pozivamo vas na webinar

WEBINAR POZIVNICA Poslodavci i naukovanje-1Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske, Koprivničko-križevačke, Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije organiziraju webinar "Poslodavci i naukovanje" koji će se održati 03.11.2021. godine s početkom u 12:00 sati.

Svrha webinara je informiranje o svim značajnim temama koje se odnose na poučavanje naučnika u radionici obrtnika ili poduzetnika. Uputit ćemo vas u sve procese koji se tiču izdavanja licencije za naukovanje, polaganje majstorskog ispita i ispita osnovna znanja o poučavanju učenika na naukovanju.

Kako je dio procesa kod licenciranja i uvid Državnog inspektorata u vašu radionicu, u webinaru će sudjelovati inspektor Državnog inspektorata – inspektor rada, gospodin Srećko Tot.

Ukoliko ste zainteresirani sudjelovati u webinaru, molimo Vas da nas kontaktirate ili nam na e-mail pošaljete prijavu koja mora sadržavati: ime i prezime, kontakt (broj mobitela), e-mail.

Prije početka radionice na vaš e-mail zaprimit ćete link putem kojeg ćete se moći uključiti u webinar. Predviđeno okvirno trajanje webinara - 90 minuta.

Više...

Predstavite se na Obrtničkom i gospodarskom sajmu u Križevcima

ogs 2021Ovogodišnje, 23. izdanje Obrtničkog i gospodarskog sajma Koprivničko – križevačke županije održat će se prema novom konceptu - u kućicama i na štandovima na prostoru Strossmayerovog i Nemčićevog trga u Križevcima. Sukladno epidemiološkim mjerama i uputama, sajam će se održati u vremenu od 12. do 14. 11. 2021. i biti će isključivo prodajnog karaktera.

Obrtnička komora Međimurske županije u suradnji s Međimurskom županijom organizira zajednički nastup međimurskih obrtnika, stoga pozivamo sve zainteresirane da nam se što prije jave na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , odnosno 040 312 – 643 kako bi iskoristili maksimalno povoljne uvjete izlaganja.

kamionHrvatska gospodarska komora objavila je Poziv prijevoznicima za podnošenje zahtjeva za dodjelu dozvola za međunarodni prijevoz tereta za 2022. godinu.

Prijevoznici koji imaju licenciju Zajednice za obavljanje međunarodnog prijevoza tereta, dužni su dostaviti uredno popunjen obrazac zahtjeva za dodjelu dozvola za međunarodni prijevoz tereta za 2022. godinu u periodu od 1. do 15. listopada 2021. godine.

Obrazac Zahtjeva, ali ostale informacije možete pronaći OVDJE.

Epidemiološke mjere produljene do 15.listopada 2021

korona 2020Stožer civilne zaštite RH produljio je do 15. listopada 2021. produžio trajanje epidemioloških mjera sljedećih Odluka:

Detalji

P
osebnih novosti nema, osim izmjena u Odluci o privremenoj zabrani i ograničavanju prelaska preko graničnih prijalaza Republike Hrvatske.

Novi uvjeti Programa COVID-19 zajma, Zajma za ruralni razvoj i ESIF jamstva

nove osnoviceUpravni odbor Hrvatske agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) donio je odluku o izmjeni uvjeta za tri programa financijskih instrumenata: „COVID-19 zajma za obrtna sredstva", "Mikro i mali zajmovi za ruralni razvoj" i "ESIF jamstva". Donesenim izmjenama poduzetnicima su na raspolaganju programi po znatno povoljnijim uvjetima.

U financijskom instrumentu "COVID-19 zajam za obrtna sredstva" određen je maksimalni iznos zajma od 750.000,00 kuna, a prihvatljivi prijavitelji su svi mikro, mali i srednji poduzetnici koji su u 2020. godini ostvarili pad prihoda minimalno 20%. Ovom izmjenom se želi omogućiti dodatna likvidnost i poduzetnicima na koje pandemija nije imala izrazito jak utjecaj, ali je ipak ostavila trag na njihovom poslovanju. Poduzetnici se mogu prijaviti na „COVID-19 zajam za obrtna sredstva" do iskorištenja sredstava, a najkasnije do 31. prosinca 2021. godine.

Franji Golubu dobijeljena statua "Obrtnik Međimurja"

Priznanja rujan 2021U čakovečkoj Scheierici su dodijeljena priznanja Obrtničke komore Međimurske županije i Hrvatske obrtničke komore za 2020. godinu. Franji Golubu, vlasniku strojobravarskog obrta Lamela iz Gornje Dubrave dodijeljena je nagrada za životno djelo, statua "Obrtnik Međimurja". Ugostitelju Željku Slavičeku iz Preloga, strojaru Franji Patafti iz Strahoninca i Božidaru Krušelju iz Preloga dodiijeljene su plakete "Majstor godine", a ugostiteljica Ines Gregorinčić iz Gornje Dubrave, frizer Boris Lukovnjak iz Štrigove i fotograf Stjepan Naranđa iz Preloga primili su diplome za izniman doprinos u promidžbi, poticanju i unapređenju obrtništva i obrtničkog komorskog sustava.
Detalji

«Početak«12345678910»Kraj»