Sudjelujte u energetskoj obnovi obiteljskih kuća

energetski certifikatFond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost krenuo je s dugo očekivanim nastavkom programa energetske obnove obiteljskih kuća. Za obnovu obiteljskih kuća u ovoj godini osigurano je 203 milijuna kuna. Javni poziv sa svim uvjetima sufinanciranja objavljen je 25. lipnja 2020. godine, no sa zaprimanjem prijava Fond službeno započinje 1. rujna 2020. godine.
Kao energetska agencija osnovana od strane Međimurske županije, koja se između ostalog bavi i poticanjem korištenja obnovljivih izvora energije i povećanja energetske učinkovitosti, MENEA želi u suradnji s Obrtničkom komorom Međimurske županije i HGK-Županijskom komorom Čakovec izraditi listu poduzetnika i obrtnika s kontakt podacima i područjem djelovanja koja bi bila dostupna građanima s ciljem lakše komunikacije i suradnje s Vam a kao pružateljima usluga prilikom energetske obnove.
Ukoliko ste zainteresirani za ovakav oblik suradnje, molimo da nam se povratno javite s ispunjenim obrascem za iskaz interesa najkasnije do srijede, 08.07.2020..

Međimurski ugostitelji edukacijom podižu razinu usluge

Edukacija UUMČlanovi Udruženja ugostitelja Međimurja jučer su sudjelovali u edukaciji pripremanja i posluživanja kave koju je u Caffe baru „Forum" u Prelogu održao Franckov barista Josip Novačić.
Međimurski ugostitelji su upoznati s pripremom napitaka s naglaskom na usklađivanju ravnoteže slatkoće, gorčine, kiselosti i arome, posebna pozornost se posvetila vizualnom predstavljanju napitaka i prezentaciji pića, ali i tehničkim znanjem te vještini rada s espresso aparatom i mlincem.
Predsjednik Udruženja ugostitelja Međimurja Darko Mihalic izrazio je zadovoljstvo interesom kolega za usvajanjem novih znanja i informacija, te je najavio nove aktivnosti kojima se želi pružiti podrška ugostiteljima najsjevernije županije.

Potpore za očuvanje radnih mjesta za srpanj 2020.

HZZZHrvatski zavod za zapošljavanje objavio je uvjete za srpanjske potpore za očuvanje radnih mjesta za mikropoduzetnike. Potporu od 2000 HRK po radniku moći će dobiti poslodavci koji zapošljavaju do 10 radnika, uključujući vlasnike obrta koji potporu mogu ostvariti i za sebe, bez obzira na gospodarsku djelatnost koju obavljaju. Kriterij za ostvarivanje potpore je pad prihoda u lipnju 2020. u odnosu na lipanj 2019. veći od 50%. Uvjet je također da su poslodavci izvršili prijavu u sustav HZMO-a do 29. veljače 2020., a potpora se ne može ostvariti za radnike zaposlene nakon 30. lipnja 2020. godine.

Uvjeti i potrebna dokumentacija nalaze se OVDJE.

Više...

Obavijest stipendistima

nagradaObavještavamo trideset i dvoje stipendistica i stipendista Obrtničke komore Međimurske županije da im je upravo uplaćena cjelokupna stipendija za ovu školsku godinu.

Napominjemo učenicama i učenicima da obrate pažnju na ugovore koje su potpisali u ponedjeljak i obaveze koje imaju prema Obrtničkoj komori Međimurske županije na kraju školske godine.

Na Gospodarskom sajmu u Varaždinu predstavljaju se i članovi Obrtničke komore Međimurske županije

Gospodarski sajam VaraždinOvog će se vikenda na Kapucinskom trgu u Varaždinu održavati  šesti po redu Gospodarski sajam Varaždin na kojem se predstavljaju i članovi Obrtničke komore Međimurske županije.
Posjetitelji će u tri dana održavanja sajma na zajedničkom izlagačkom prostoru moći vidjeti i probati proizvode ob batata OPG-a Kovačić iz Belice i  bučino ulje Uljare Šenkovec. Obrt Izidina škrinjica Mirjane Petković  iz Murskog Središća i ovaj put nudi pregršt ručno izrađenog nakita,a tu su i poklon paketi Sabrie gift shopa iz Murskog Središća.

Nastup je osigurala Međimurska županija uz tehničku potporu Obrtničke komore Međimurske županije.

Novih 32 stipendistica i stipendista Obrtničke komore Međimurske županije

Potpisivanje stipendija 2020U sedamnaest godina trajanja projekta stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja, Obrtnička komora Međimurske županije je zajedno s partnerima na račune od gotovo 500 učenika izravno uplatila nešto manje od 3 milijuna kuna. Nova generacija stipendista, njih tridesetdvoje, danas je potpisalo ugovore kojima će jednokratno dobiti 6.000,00 kuna stipendije, za koje su sredstva izdvojili Međimurska županija, gradovi Čakovec, Prelog i Mursko Središće, te općine Nedelišće, Šenkovec, Podturen, Domašinec, Vratišinec, Mala Subotica i Strahoninec. Ugovore je potpisalo šesnaest učenika Graditeljske škole Čakovec koji se školuju u zanimanjima vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, keramičar - oblagači i stolar;  osmero kuharica i kuhara i tri konobara iz Srednje škole Prelog, te petorica učenika Tehničke škole Čakovec, budući bravar, elektroinstalater, autolimar, te dvojica automehaničara.

Stipendistima i njihovim roditeljima su uz predsjednika Obrtničke komore Međimurske županije Borisa Lukovnjaka, čestitke uputili i međimurski župan Matija Posavec, te ostali predstavnici partnera projekta.

«Početak«12345678910»Kraj»

Stranica 1 od 108