Vijesti

Objavljen natječaj za stipendiranje učenika deficitarnih obrtničkih zvanja za školsku godinu 2021./2022.

naučniciObrtnička komora Međimurske županije nastavlja s projektom stipendiranja učenika za deficitarna obrtnička zvanja. Projekt već tradicionalno financijski podupiru Međimurska županija i Grad Čakovec koji zajedno s Gradom Prelogom, Gradom Mursko Središće i općinama Belica, Dekanovec, Domašinec, Donji Kraljevec, Goričan, Mala Subotica, Nedelišće, Orehovica, Podturen, Selnica, Strahoninec, Sveti Juraj na Bregu, Sveti Martin na Muri, Šenkovec i Vratišinec osiguravaju sredstva za dodjelu stipendija određenom broju učenika koji se jave na natječaj s prebivalištem na njihovom području.

Svi koji se žele natjecati za stipendiju moraju ispunjavati sve uvjete i dostaviti svu dokumentaciju koja se traži prema natječaju koji objavljujemo, zajedno s obrascima za natječaj.

Prijavnice s kompletnom dokumentacijom treba dostaviti u Obrtničku komoru Međimurja, 40000 Čakovec, I.G.Kovačića 4, najkasnije do 31.siječnja 2022. godine.

Natječaj            Prijavnica            Izjave

Čestitka

Čestitka OK MŽ 2022

Najnovija Odluka Stožera civilne zaštite - božićna i novogodišnja slavlja do 02:00 sata

Odluka - ugostiteljiStožer civilne zaštite Republike Hrvatske je donio najnoviju Odluku o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID 19 kojom se javna događanja, te okupljanja i svečanosti svih vrsta koja započnu 24.12.2021. mogu trajati najdulje do 02:00 sata 25.12.2021.
Na isti način će se moći odvijati događanja koja započnu 31.12.2021. i traju do 02:00 sata 01.01.2022.. Što znači da ugostitelji 24.12. i 31.12. mogu raditi od 06:00 do 02:00 sati slijedećeg dana.

Odluka

Obrtnici „paušalisti“ – prijava dohotka na Obrascu PO-SD i PO-SD-Z

porez-knjigovodaObrtnici obveznici paušalnog oporezivanja dohotka krajem svake godine, a najkasnije do 15. siječnja 2022. godine dužni su predati godišnje izvješće o ostvarenom dohotku u prethodnoj 2021. godini na Obrascu PO-SD.
Ta je obveza propisana Pravilnikom o paušalnom oporezivanju samostalnih djelatnosti, članak 7. stavak 4. (Narodne novine 1/2021), čije se odredbe i pripadajući propisani obrasci primjenjuju u poreznim postupcima za 2021. godinu. Podsjećamo da obrtnik „paušalist" ne vodi poslovne knjige, osim evidencije o prometu Obrazac KPR, u kojem je obvezan evidentirati sve iznose naplaćene u gotovini i bezgotovinskim putem.

Određene smjernice daljnje suradnje s Gospodarskom školom Čakovec

Sastanak s Gospodarskom školom ČakovecDanas je u prostorijama Obrtničke komore Međimurske županije održan radni sastanak ravnateljice Gospodarske škole Čakovec Vesne Stunković i profesorice odjevne tehnologije Katice Korunek sa stručnom suradnicom za obrazovanje Marijanom Haman i tajnikom Obrtničke komore Međimurske županije Robertom Vargom, na kojem se razgovaralo  o potrebi licenciranja i relicenciranja krojačkih salona i tekstilnih poduzeća koja će održavati praktični dio naukovanja za učenike/ice koji se školuju za zanimanje krojač/ica. Dotaknule su se i teme poput stipendiranja učenika, stvaranja uvjeta za kvalitetnije provođenje praktične nastave i nužnog cjeloživotnog obrazovanja mentora, te su određene smjernice daljnje suradnje.

Završni obračun za obrtnike paušaliste - najava webinara

Priprema završnog računaPozivamo vas na besplatni webinar o pripremi završnog obračuna za obrtnike paušaliste koji će održati predsjednica Sekcije računovođa Hrvatske obrtničke komore Đurđica Mostarčić.

Webinar će se održati u srijedu 22. prosinca 2021. godine s početkom u 15:00 sati, a moći ćete ga uživo pratiti na službenoj Facebook stranici Hrvatske obrtničke komore.

«Početak«12345678910»Kraj»

Stranica 1 od 132