Novih 32 stipendistica i stipendista Obrtničke komore Međimurske županije

Potpisivanje stipendija 2020U sedamnaest godina trajanja projekta stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja, Obrtnička komora Međimurske županije je zajedno s partnerima na račune od gotovo 500 učenika izravno uplatila nešto manje od 3 milijuna kuna. Nova generacija stipendista, njih tridesetdvoje, danas je potpisalo ugovore kojima će jednokratno dobiti 6.000,00 kuna stipendije, za koje su sredstva izdvojili Međimurska županija, gradovi Čakovec, Prelog i Mursko Središće, te općine Nedelišće, Šenkovec, Podturen, Domašinec, Vratišinec, Mala Subotica i Strahoninec. Ugovore je potpisalo šesnaest učenika Graditeljske škole Čakovec koji se školuju u zanimanjima vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, keramičar - oblagači i stolar;  osmero kuharica i kuhara i tri konobara iz Srednje škole Prelog, te petorica učenika Tehničke škole Čakovec, budući bravar, elektroinstalater, autolimar, te dvojica automehaničara.

Stipendistima i njihovim roditeljima su uz predsjednika Obrtničke komore Međimurske županije Borisa Lukovnjaka, čestitke uputili i međimurski župan Matija Posavec, te ostali predstavnici partnera projekta.